Eesti Rahva Muuseumi teaduse rubriigi veebiosa

Eesti Rahva Muuseumi teaduse rubriigi veebiosa

Viisin Eesti Rahva Muuseumis läbi kaks põnevat töötoa päeva, kus me ühiselt mõtestasime ERMi teaduse veebi võimalikke auditooriume ja seda, kuidas veeb peaks end külastajale näitama. Kasutasime kohandatud disainisprinti ja teisi meetodeid, et saavutada tulemusi.

Mida me siis täpsemalt tegime?
📍 ERMi teaduse veebi kaardistamine: Analüüsisime, mis toimib hästi ja mis vajab parandamist. Auditoorium on mitmekesine, kuid meie fookuses olid kolm olulist auditooriumigruppi.
📍 Persoonade loomine: Kolme peamise auditooriumigrupi jaoks lõime persoonad, et paremini mõista nende ootusi ja valupunkte. See aitas meil kujundada veebikogemust, mis vastab külastajate vajadustele.
📍 Inspiratsioon otsimine: Kõik osalejad uurisid erinevaid veebilehti, mis neid inspireerisid. Leidsime ühisosa inspireerivate näidete vahel ja märkasime, et teaduse puhul on lihtne ja hästi struktureeritud sõnum väga oluline.
📍 Kiire probleemilahendus: Proovisime leida igaüks 8 minutiga vähemalt 8 lahendust probleemile ning visandasime need paberile. Loovus ja kiire mõtlemine olid võtmesõnad!
📍 Teemade kaardistamine: Mõtlesime, millised teemad peaksid avanema ERMi teaduse esilehel, ning arutasime, milline peaks olema iga teema tutvustuse lehekülg.

See oli tõeliselt põnev teekond, ja ma imetlen muuseumitöötajate asjalikkust ja pühendumust.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Liitu uudiskirjaga

Kasulikud nõuanded ja pakkumised sinu postkastis.